Hakkımızda

test

Smart Tarım, süs bitkileri sektöründe Türkiye’nin lokomotif kenti olan Antalya’da kurulmuştur.

2018 yılında “Sektörel Dış Ticaret Şirketi (SDŞ)” unvanını alan şirketimiz, 3 Ekim 2018 tarihinde, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin koordinasyonunda, Royal FloraHolland Kooperatifi ile ortak geliştirdiği “Antalya Süs Bitkileri Üretim ve Lojistik Merkezi Projesi” imzalamıştır.

Türk kesme çiçek sektörünün uluslararası alanda isim yapmış ürünü olan karanfilin yanı sıra uluslararası pazarda talep gören farklı çeşit ve türler, firmalarımız tarafından üretilerek Royal FloraHolland, Veiling Rhein-Maas ve diğer alıcılara ihraç edilmektedir.

Uluslararası mezat standartlarını kendine adapte eden Smart Tarım ülkemiz kesme çiçek sektörünün uluslararası alanda tanınırlığını sağlamak ve marka değeri kazandırmak adına “Turkish Flower Group-TFG” markası oluşturmuştur. Markamızın logosundaki içten dışa doğru büyüyen yaprak motifleri geçmişimizin izlerini ve geleceğimizdeki büyümeyi çağrıştırmaktadır.

TFG, sektöründe ulusal güç birliği sağlayarak ihracat kapasitesini artırmayı, uluslararası standartlara uygun ürünler ihraç ederek hem sektör hem de ülke prestijine değer katmayı hedeflemektedir.

TFG, Eylül 2018 tarihi itibari ile sadece üyelerine ait ürünlere değil, sektördeki tüm üretici ve tedarikçi firmaların ürünlerine de lojistik hizmeti sunmaktadır.